Umělecké publikace
Image

Všechny publikace zde...

Pro děti i dospělé
Image

Všechny knihy zde...

Audioknihy
Image

Všechny audioknihy zde...

Básnické sbírky
Image

Všechny sbírky zde...

Umělecké publikace

Image

Ateliéry slavných

Kniha Ateliéry slavných vznikla na základě důvěrných rozhovorů s umělci, kteří se dnes řadí ke špičce evropského výtvarného umění. Autor Richard Bergman předkládá milovníkům výtvarného umění knihu, kde nejde o strohé ilustrace a odborné popisky děl, ale o ryzí vyjádření pocitů a názorů umělců na vlastní tvorbu.


Image

Jiří Chadima - Monografie

Nakladatelství Profi Art vydalo v roce 2015 autobiografii známého českého malíře a grafika Jiřího Chadimy, která vyšla k oslavě jeho 92.narozenin. Text této knihy napsal sám autor. Je autentickou zpovědí člověka, který se řadí mezi největší umělce od 60. let minulého století.


Image

Magdalena Cubrová - Monografie

Autor knihy Richard Bergman podal výpověď o díle umělkyně, jejíž obrazy jsou originálními fragmenty zachycující skutečnost doby, chvíle, okamžiku a života. Kniha vyšla v roce 2008.

(Je také k prodeji na adrese: Galerie 33, Korunní 90, Praha 10 - Vinohrady)


Image

Václav Menčík - Monografie

Autorem knihy je prof. František Dvořák. Jedná se o velkou monografii díla malíře, grafika a pedagoga Václava Menčíka jehož obrazy jsou ve sbírkách po celém světě.


Image

Obrazy ze vzpomínek

Jiří Chadima je přední český malíř a grafik. Jeho kniha OBRAZY ZE VZPOMÍNEK je napsaná s citem a láskou. Zachycuje dobu umělcova výtvarného zrání, jeho cestu k úspěchu, která započala v 50. letech minulého století.


Pro děti a dospělé

Image

Kryštofova myš

Kryštof je kluk, který se v mnoha věcech liší od svých vrstevníků. Jeho vnitřní svět iluzí, ve kterém se cítí být šťastný je jen malou náhražkou za život, který doopravdy žije.
Pocit samoty a smutku, který ho provází od chvíle, kdy mu zemřel tatínek, se projevuje na jeho chování nejen ke svým spolužákům, ale i k celému okolí. Kryštofovi je líto maminky, která je na všechno sama . Její oči jsou už dlouho plné smutku. To všechno se ale změní v okamžiku, kdy Kryštof potká dívku Míšu, která se až dost nápadně podobá myši.
Jejich společná dobrodružství, ale i mnoho užitečných rad, které Kryštof od Míši získá, pomůže mamince vrátit úsměv do tváře, a Kryštofovi jeho ztracené sebevědomí.


Image

Nový návrat malého prince

Kniha je volným pokračováním jednoho z nejkrásnějších příběhů světové literatury – Malého prince od Antoine de Saint-Exupéryho. Autoři textů Bergman a Martin napsali další osudový příběh pilota, který se díky magické záři smějící se hvězdy třpytící se na hladině moře opět setká s malým princem. Pilot se ocitá ve zcela jiném světě, kde přestaly platit veškeré fyzikální zákony. Právě tam začíná jeho cesta za snem plná nadějí, ale také strachu a nejistoty.


Audioknihy

Image

Kryštofova myš (audiokniha)

Hrdinou příběhu je desetiletý Kryštof, který se v mnohém liší od svých vrstevníků. Nemá žádné kamarády a od chvíle, kdy mu zemřel tatínek, je jeho svět plný samoty a smutku. Svoje štěstí hledá ve světě iluzí a snů, který je jen malou náhražkou za život, který žije. To vše se ale změní v okamžiku, kdy ho osloví neznámá dívka, která se až nápadně podobá myši. Jejich společná dobrodružství, která záhy prožijí, vrátí Kryštofovi do tváře úsměv i jeho ztracené sebevědomí…


Image

Nový návrat Malého prince (audiokniha)

Původní česká dramatizace! Volné pokračování Malého prince od Antoine de Saint-Exupéryho.
Titul je volným pokračováním jednoho z nejkrásnějších příběhů světové literatury - Malého prince od Antoine de Saint-Exupéryho. Jedná se o další osudový příběh pilota, který se díky magické záři smějící se hvězdy, třpytící se na hladině moře, opět setká s malým princem. Pilot se ocitá ve zcela jiném světě, kde přestaly platit veškeré fyzikální zákony. Právě tam začíná jeho cesta za snem plná nadějí, ale také strachu a nejistoty...


Image

Malý princ (audiokniha)

Nové zpracování Malého prince formou dramatizace přístupné malým i velkým posluchačům! Excelentní sestava nejlepších českých herců v jednom z nejkrásnějších příběhů světové literatury. Herci Jiří Dvořák, Josef Somr, Klára Issová, Norbert Lichý, Marika Šoposká, Jan Budař a Matěj Havelka účinkují v nové nahrávce adaptace pohádkové knihy Antoina de Saint-Exupéryho. Nesmrtelný příběh o přátelství, lásce a opravdovém štěstí je zpracován tak, aby byl srozumitelný a zábavný i pro začínající posluchače. Forma "rozhlasové pohádky" se scénickou hudbou a zvukovými efekty však nadchne i ty, kteří knihu důvěrně znají!


Básnické sbírky

Image

Ženská je problém

GRADATIM 1993 (Ilustrace Jan Kristofori)
Fascinujícím vřídlem Bergmanovy poezie je erotika.
Na jedné straně prýští autorovy erotické potřeby v laskavém egoismu, na straně druhé je touha po erotické lásce, silné a vzrušující. Narozený v roce 1956 patří ke generaci, která byla nazývána “ drsnou generací.”

M.Z.Klivar /člen Americké estetické společnosti/


Image

Odvážný šílenství

REGULUS 2006 (Ilustrace Václav Menčík)
Moje poezie se uchyluje k novému směru, který já sám nazývám MANÉVRYSMEM. Každá slabika, každé slovo, věta je určitý manévr. Manévrysmus je oplodnění myšlenek. Život v závrati, nenapodobytelný a úchvatný. Nadstav bytí. Odvážné šílenství...


Image

Kandelábry

Agentura FAJMA 1996 (Ilustrace Karel Chaba)
Básně inspirované malířem a grafikem , kterému byly po celý život inspirací krásná a tajemná zákoutí Staré Prahy.


Image

Koňakový ráno

SCHILLER PRESS1995 (ilustrace Jan Kanyza)
Richard Bergman je básník, a proto onen předmět nevyplivne s odporem na ubrus, ale pronese: Miláčku, ta polívka je skvělá/ plave v ní moucha/ má křídla od anděla... Nabízí nám kus svého JÁ. Svůj cit,celou svoji duši, odhalenou celému světu. Pavel Frýbort spisovatel


© 2019 ProfiArt Publishing